Kyllä Hassu-klovni on ehdottomasti se paras julkkis. Nauru on legendaarinen ja hänen todellinen tupakoiva ja huonosti käyttäytyvä minänsä sulautuu hyvin hänen hauskaan julkkis-minäänsä, vaikka täysin erilaisia ovatkin.
Myös Kent Brockman on hyvä, pidän hänen tavasta tuoda esille Springfieldia kuohuttavia asioita. Se jakso, jossa Brockman saa potkut mutta pääsee takaisin työhönsä Lisan avulla (vaikka tämä ei ollut hänen todellinen tarkoituksensa) on paras hänesta kertova jakso.
Ja Rainier Wolfcastlekin on hervottoman hauska, onnistunut parodia Isosta-Arskasta. Hänen McBain-elokuvat ovat myös hervottomia, etenkin kun Susilinna tappaa kaikki ihmiset ketkä nyt sattuvat tulemaan hänen eteensä, jopa hänen liittolaisensa.