Nimi: Matt Woods
Ikä: Noin 30
Ammatti: Koripalloilia,Rikollinen
Asuinkaupunki: Muutti juuri springfieldiin, Asuu moen baarin viemärissä
Perhe: Koira(Bone), Veli(Steve)
Lausahduksia: ''Come say that to me fool !''
Muuta: Matt muutti juuri shelbyvillestä springfieldiin . Mutta on jo poliiseille tuttu. Hän on snaken pikku serkku ja tekee rikoksia snaken kanssa. Matt pääsi vankilasta 2vuotta sitten, Hän alkoi harrastaa koripalloa. Ja matt teki joukkoeen bartin kanssa. Matt asui simpsoneilla 1kuukauden, mutta marge heitti hänet ulos, Koska matt ei ikinä siivonnut jälkiään. Nykyään matt asuu viemärissä mihin menee Moen baarin vessan jätteet
Ulkonäkö : Ilman paitaa , Koripallo shortsit , Tatuonteja , Huuli koru , pitkät likaiset mustat hiukset , Likaiset kengät , Arpia , Mutaa vähän naamassa aina
(Mattin veli)
Nimi: Steve Woods
Ikä: 46
Ammatti: Shelbyvillen Mafian jäsen
Asuinkaupunki: Shelbyville, Iso valkoinen talo, Paljon vartiota pihalla , Piikkilanka aita ympäröi koko tonttia
Perhe: Veli(Matt), Vaimo(Ashley) , Yksi Poika(Tony)
Lausahduksia: ''You got no balls to shoot me boy !!!''
Muuta: Steve asuu todella isossa talossa shelbyvilessä vaimon , Poikansa kanssa. Steve omistaa koru liikkeen springfieldistä muttei käy siellä ikinä. Steve vihaa veljeään mattia, Koska matt on köyhä,likaiset vaatteet. Toisinkun steve on sivistynyt rikas mafian jäsen. Steve meinasi kerran tappaa burnsin muttei onnistunut koska Homer pilasi kaiken.Homer vahingossa heitti ison kiven steven päähän juuri kun hän oli ampumassa burnsia. Sen takia Steve muutti shelbyvilleen.
Ulkonäkö : Vähän lihava,Monta kaulakorua,Paljon sormuksia,Kiiltävät nahkaiset kengät,Harmahtavat
hiukset,Hienot uudet vaatteet aina päällä.
Vielä Heidän yksi serkkunsa ''Shane Montana''
Nimi: Shane Montana
Ikä: 58
Ammatti: Rikollinen,Shelbyvillen Mafian pomo
Asuinkaupunki: Asuu shelbyvilessä lähellä Springfieldiä
Perhe: Serkut Matt,Steve,Kissa(Diamond),Vaimo(Britney),Tyttö(Kelly, 2Poikaa (Vince,Christian
Lausahduksia: ''Springfield kiss my ASS ! !''
Muuta: Shane perusti shelbyvillen mafian. Shane ajelee limusiinillä pitkin shelbyvilleä ja Springfieldiä. Mutta shane kuitenkin on aina vihannut springfieldissä asuvia. Hän ei ole kun hänen serkkunsa steve, Hän ei vihaa mattia vaikka steve sanoo että kaikkien ketkä tuntee mattin pitäisi vihata häntä. Shane kerran lahjoitti Mattille 50000dollaria. Mutta Matt antoi ne barneylle.Shane luulee että hän olisi vieläkin 20vuotias. Mutta tosi asiassa on jo yli 50v.
Hänen 8vuotias poikansakkin on jo mukana mafia bisneksessä. Ja Shane pistää aina poikansa tekemään kaikkee pahaa springfieldiin. Kuten sprayalemaan springfieldin koulun seiniin yms.
Ulkonäkö : Laiha,Vähän partaa, Sininen takki,Korvakorut, Paljon kalliita koruja kaulassa,Kaksi tatuontia käsissä,Mustat aurinko lasit , Kiiltävät nahka kengät , Siniset kalliit housut.