Simpsonit > Muu Simpsonit-aiheinen
Uutiset ja haastattelut
Mikko:
--- Lainaus käyttäjältä: Jarpeez - 18.10.10 - 16:05 ---http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010101812542091_ul.shtml
--- Lainaus päättyy ---
Ok, ei siinä mitään, että lehti yhden kerran hehkuttaa Simpsoneita, mutta toinen kerta haisee jo aika tökeröltä kansansuosion kalastelulta. Simpsonit ovat protestantteja, mutta katolinen kirkko yrittää silti jotenkin hyötyä sarjan maineesta tuolla nuoleskelulla. Tuota en kyllä ihan periaatteesta suostu etusivulla uutisoimaan :D
Mikko:
Tällainen kolumni löytyi päivän Etelä-Suomen Sanomista. Good stuff.
Edit: Bongattu myös saman päivän Karjalaisesta.
Finnish Simpson:
--- Lainaus käyttäjältä: Mikko - 04.11.10 - 17:14 ---Tällainen kolumni löytyi päivän Etelä-Suomen Sanomista. Good stuff.
--- Lainaus päättyy ---
Jos puhe Kauniista ja Rohkeista olisi totta, niin ei muutakuin pois, pois muori tvn äärestä silloin, ja nopeasti! :DD
Finnish Simpson:
Tulipahan nyt mieleen että ne, jotka olivat elokuussa yhtenä viikonloppuna PTS(Power Truck Show)ssa, niin siellä tuli bongattua Tuuning - Hiace, johon oli maalattu Bart ja pääkallo skeittihaasteessa tms.... Kuvaa en valitettavasti löytänyt.
Mikko:
Muutama viikko sitten oli Keskipohjanmaassa ja luultavasti muutamassa muussakin lehdessä tällainen Marko Ahosen kolumni, mutta unohdin lehden työpöydän laatikkoon. No, hyvä tekstihän ei vanhene:
Tämän lisäksi Dilbertissä oli tovi sitten Simpsonit-viittaus:
...Älkääkä herran tähden tähän viestiin vastatessanne käyttäkö lainauksessa noita seinän kokoisia kuvia.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta