Sub
Tänään: 20:30 Häirikkö nro 121x6 – Häirikkö nro 1 (Pranks and Greens)

Bart etsii käsiinsä Springfieldin ala-asteen historian pahimman keppostelijan. Marge puolestaan saa tarjoiluistaan kritiikkiä kaupungin muilta äideiltä ja laittaa perheen ruokavalion uusiksi.

   

Esitysaikatauluarkisto

Tähän arkistoon on koottu aikataulutiedot jokaisesta Suomessa esitetystä Simpsonit-jaksosta vuoden 2009 alusta saakka.


Tammikuu 2010


Pe 01.01.2010:Ei Simpsoneita.
La 02.01.2010:Ei Simpsoneita.
Su 03.01.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 04.01.2010:20:30 Sub: 10x9 - Gangsterien armoilla
Ti 05.01.2010:20:30 Sub: 10x10 - Ned Flandersin uusi elämä
Ke 06.01.2010:20:30 Sub: 10x13 - Homerista Max
To 07.01.2010:20:30 Sub: 10x15 - Ulvovat kilometrit
Pe 08.01.2010:Ei Simpsoneita.
La 09.01.2010:Ei Simpsoneita.
Su 10.01.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 11.01.2010:20:30 Sub: 10x16 - Oma huone
Ti 12.01.2010:20:30 Sub: 10x17 - Rekkaseikkailu
Ke 13.01.2010:20:30 Sub: 10x18 - Raamatun tarinoita
To 14.01.2010:20:30 Sub: 10x19 - Pop-taiteilija
Pe 15.01.2010:Ei Simpsoneita.
La 16.01.2010:Ei Simpsoneita.
Su 17.01.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 18.01.2010:20:30 Sub: 10x20 - Vanhus ja poika
Ti 19.01.2010:20:30 Sub: 10x21 - Ei voi ostaa rakkautta
Ke 20.01.2010:20:30 Sub: 10x22 - Lisan aivot
To 21.01.2010:20:30 Sub: 10x23 - Päivä Tokiossa
Pe 22.01.2010:Ei Simpsoneita.
La 23.01.2010:Ei Simpsoneita.
Su 24.01.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 25.01.2010:20:30 Sub: 11x1 - Mr. Simpson menee Hollywoodiin
Ti 26.01.2010:20:30 Sub: 11x2 - Veljen pikku apuri
Ke 27.01.2010:20:30 Sub: 11x3 - Ruokakriitikko
To 28.01.2010:20:30 Sub: 11x4 - Kauhujen talo, osa 10
Pe 29.01.2010:Ei Simpsoneita.
La 30.01.2010:Ei Simpsoneita.
Su 31.01.2010:Ei Simpsoneita.

Helmikuu 2010


Ma 01.02.2010:20:30 Sub: 11x5 - Maalla on mukavaa
Ti 02.02.2010:20:30 Sub: 11x6 - Keilailumestari
Ke 03.02.2010:20:30 Sub: 11x7 - Suuri kahdeksikko
To 04.02.2010:20:30 Sub: 11x8 - Prätkäkundi
Pe 05.02.2010:Ei Simpsoneita.
La 06.02.2010:Ei Simpsoneita.
Su 07.02.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 08.02.2010:20:30 Sub: 11x9 - Lelusensaatio
Ti 09.02.2010:20:30 Sub: 11x10 - Pikku emäntä
Ke 10.02.2010:20:30 Sub: 11x11 - Uskolla terveeksi
To 11.02.2010:20:30 Sub: 11x12 - Kartanon herrat
Pe 12.02.2010:Ei Simpsoneita.
La 13.02.2010:Ei Simpsoneita.
Su 14.02.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 15.02.2010:20:30 Sub: 11x13 - Raivoisa ratsu
Ti 16.02.2010:20:30 Sub: 11x14 - Autoilun uhri
Ke 17.02.2010:20:30 Sub: 11x15 - Lähetyssaarnaaja
To 18.02.2010:Ei Simpsoneita.
Pe 19.02.2010:Ei Simpsoneita.
La 20.02.2010:Ei Simpsoneita.
Su 21.02.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 22.02.2010:20:30 Sub: 11x16 - Pygmalion
Ti 23.02.2010:20:30 Sub: 11x17 - Tulevaisuus
Ke 24.02.2010:20:30 Sub: 11x18 - Raittiuden päivät
To 25.02.2010:20:30 Sub: 11x19 - Alligaattori
Pe 26.02.2010:Ei Simpsoneita.
La 27.02.2010:Ei Simpsoneita.
Su 28.02.2010:Ei Simpsoneita.

Maaliskuu 2010


Ma 01.03.2010:20:30 Sub: 11x20 - Stepataan pois
Ti 02.03.2010:20:30 Sub: 11x21 - Järkeä vailla
Ke 03.03.2010:20:30 Sub: 11x22 - Naurun takana
To 04.03.2010:20:30 Sub: 12x1 - Kauhujen talo, osa 11
Pe 05.03.2010:Ei Simpsoneita.
La 06.03.2010:Ei Simpsoneita.
Su 07.03.2010:20:00 Sub: 12x2 - Kaksi kaupunkia
20:30 Sub: 12x3 - Klovni menettää järkensä
Ma 08.03.2010:20:30 Sub: 12x4 - Puunhakkaaja
Ti 09.03.2010:20:30 Sub: 12x5 - Perheen kunnia
Ke 10.03.2010:20:30 Sub: 12x6 - Homerin kotisivu
To 11.03.2010:20:30 Sub: 12x7 - Helppoa rahaa
Pe 12.03.2010:Ei Simpsoneita.
La 13.03.2010:Ei Simpsoneita.
Su 14.03.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 15.03.2010:20:30 Sub: 12x8 - Lumen taju
Ti 16.03.2010:20:30 Sub: 12x9 - Älyn jättiläinen
Ke 17.03.2010:20:30 Sub: 12x10 - Vankilan enkeli
To 18.03.2010:20:30 Sub: 12x11 - Kaikkien aikojen huonoin jakso
Pe 19.03.2010:Ei Simpsoneita.
La 20.03.2010:Ei Simpsoneita.
Su 21.03.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 22.03.2010:20:30 Sub: 12x12 - Tenniskenttä
Ti 23.03.2010:20:30 Sub: 12x13 - Bobin kosto
Ke 24.03.2010:20:30 Sub: 12x14 - New Kids on the Blecch
To 25.03.2010:20:30 Sub: 12x15 - Nälkälakko
Pe 26.03.2010:Ei Simpsoneita.
La 27.03.2010:Ei Simpsoneita.
Su 28.03.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 29.03.2010:20:30 Sub: 12x16 - Uusi tyttö
Ti 30.03.2010:20:30 Sub: 12x17 - Safari
Ke 31.03.2010:20:30 Sub: 12x18 - Kolme seikkailua

Huhtikuu 2010


To 01.04.2010:20:30 Sub: 12x19 - Herran ylistys
Pe 02.04.2010:Ei Simpsoneita.
La 03.04.2010:Ei Simpsoneita.
Su 04.04.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 05.04.2010:20:30 Sub: 12x20 - Hylätyt lapset
Ti 06.04.2010:20:30 Sub: 12x21 - Hupaisat Simpson-tarinat
Ke 07.04.2010:20:30 Sub: 19x1 - Rakkaudesta lentämiseen
To 08.04.2010:20:30 Sub: 19x2 - Laulunlahjoilla siunattu sankari
Pe 09.04.2010:Ei Simpsoneita.
La 10.04.2010:Ei Simpsoneita.
Su 11.04.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 12.04.2010:20:30 Sub: 19x3 - Maitojahdista uusiin mahdollisuuksiin
Ti 13.04.2010:20:30 Sub: 19x4 - Panttivankidraama
Ke 14.04.2010:20:30 Sub: 19x5 - Kauhujen talo, osa 18
To 15.04.2010:20:30 Sub: 19x6 - Pojasta mieheksi
Pe 16.04.2010:Ei Simpsoneita.
La 17.04.2010:Ei Simpsoneita.
Su 18.04.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 19.04.2010:20:30 Sub: 19x7 - Menestystä ja miehisyyttä
Ti 20.04.2010:20:30 Sub: 19x8 - Kuolettava mainoskikka
Ke 21.04.2010:20:30 Sub: 19x9 - Muistinmenetys
To 22.04.2010:20:30 Sub: 19x10 - Kuningasidea äänestykseen
Pe 23.04.2010:Ei Simpsoneita.
La 24.04.2010:Ei Simpsoneita.
Su 25.04.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 26.04.2010:20:30 Sub: 19x11 - Paluu ysäriaikaan
Ti 27.04.2010:20:30 Sub: 19x12 - Rakkautta Springfieldin tyyliin
Ke 28.04.2010:20:30 Sub: 19x13 - Salaliittoteoria
To 29.04.2010:20:30 Sub: 19x14 - Rysän päällä
Pe 30.04.2010:Ei Simpsoneita.

Toukokuu 2010


La 01.05.2010:12:30 Sub: 13x1 - Kauhujen talo, osa 12
13:00 Sub: 13x2 - Kahlitut
13:30 Sub: 13x3 - Baarimikko
14:00 Sub: 13x4 - Rakastunut
14:30 Sub: 13x5 - Kipeä lapsuus
Su 02.05.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 03.05.2010:20:30 Sub: 19x15 - Passiivista pössyttelyä
Ti 04.05.2010:20:30 Sub: 19x16 - Itku isän ikävästä
Ke 05.05.2010:20:30 Sub: 19x17 - Ammuu!
To 06.05.2010:20:30 Sub: 19x18 - Valkokankaan viisikko
Pe 07.05.2010:20:30 Sub: 19x19 - Äideistä parhain
La 08.05.2010:Ei Simpsoneita.
Su 09.05.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 10.05.2010:20:30 Sub: 19x17 - Ammuu!
Ti 11.05.2010:20:30 Sub: 20x1 - Pikkutuhmaa pullanpaistoa
Ke 12.05.2010:Ei Simpsoneita.
To 13.05.2010:11:00 Sub: 13x6 - Pikku Buddha
11:30 Sub: 13x7 - Perhetarkastus
11:55 Sub: 13x8 - Makeaa mahan täydeltä
12:20 Sub: 13x9 - Leuat lukossa
12:50 Sub: 13x10 - Ei aivan sopimaton tarjous
13:15 Sub: 13x11 - Mitä Bart tahtoo?
Pe 14.05.2010:20:30 Sub: 20x2 - Yhteys katkolla
La 15.05.2010:Ei Simpsoneita.
Su 16.05.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 17.05.2010:20:30 Sub: 20x3 - Kauhukakaran kaksoisolento
Ti 18.05.2010:20:30 Sub: 20x4 - Kauhujen talo, osa 19
Ke 19.05.2010:Ei Simpsoneita.
To 20.05.2010:Ei Simpsoneita.
Pe 21.05.2010:20:30 Sub: 20x5 - Menneiden muistelua
La 22.05.2010:Ei Simpsoneita.
Su 23.05.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 24.05.2010:20:30 Sub: 20x6 - Sikin sokin sanoissa
Ti 25.05.2010:20:30 Sub: 20x7 - Terroriuhka
Ke 26.05.2010:Ei Simpsoneita.
To 27.05.2010:Ei Simpsoneita.
Pe 28.05.2010:20:30 Sub: 20x8 - Hermostusta ja herhiläisiä
La 29.05.2010:Ei Simpsoneita.
Su 30.05.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 31.05.2010:20:30 Sub: 20x9 - Lisa ihmemaassa

Kesäkuu 2010


Ti 01.06.2010:20:30 Sub: 20x10 - Silmä silmästä
Ke 02.06.2010:Ei Simpsoneita.
To 03.06.2010:Ei Simpsoneita.
Pe 04.06.2010:20:30 Sub: 20x11 - Voittajan on helppo hymyillä
La 05.06.2010:Ei Simpsoneita.
Su 06.06.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 07.06.2010:20:30 Sub: 20x12 - Vuokraisäntä aidan takaa
Ti 08.06.2010:20:30 Sub: 20x13 - Kuopus kateissa
Ke 09.06.2010:20:30 Sub: 20x14 - Isän kanssa illanvietossa
To 10.06.2010:20:30 Sub: 20x15 - Salaperäinen sulhanen
Pe 11.06.2010:20:30 Sub: 20x16 - Roihua rakkausrintamalla
La 12.06.2010:Ei Simpsoneita.
Su 13.06.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 14.06.2010:20:30 Sub: 20x17 - Alla kauniin kuoren
Ti 15.06.2010:20:30 Sub: 20x18 - Isän kädestä
Ke 16.06.2010:20:30 Sub: 20x19 - Waverly Hills 90210
To 17.06.2010:20:30 Sub: 20x20 - Täydelliset naiset
Pe 18.06.2010:20:30 Sub: 20x21 - Rajansa kaikella
La 19.06.2010:Ei Simpsoneita.
Su 20.06.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 21.06.2010:20:30 Sub: 13x12 - Viimeinen lännensankari
Ti 22.06.2010:20:30 Sub: 13x13 - Isoisän treffit
Ke 23.06.2010:20:30 Sub: 13x14 - Tuttuja tarinoita
To 24.06.2010:20:30 Sub: 13x15 - Perhe Riossa
Pe 25.06.2010:20:30 Sub: 13x16 - Uraohjus
La 26.06.2010:Ei Simpsoneita.
Su 27.06.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 28.06.2010:20:30 Sub: 13x17 - Eräs elämäntarina
Ti 29.06.2010:20:30 Sub: 13x18 - Sarjakuva-Homer
Ke 30.06.2010:20:30 Sub: 13x19 - Ihana Apu

Heinäkuu 2010


To 01.07.2010:20:30 Sub: 13x20 - Pikku lukiolainen
Pe 02.07.2010:20:30 Sub: 13x21 - Tosi-tv
La 03.07.2010:Ei Simpsoneita.
Su 04.07.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 05.07.2010:20:30 Sub: 13x22 - Isän poliisitoimi
Ti 06.07.2010:20:30 Sub: 14x1 - Kauhujen talo, osa 13
Ke 07.07.2010:20:30 Sub: 14x2 - Rokkiloma
To 08.07.2010:20:30 Sub: 14x3 - Luokkatoverit
Pe 09.07.2010:20:30 Sub: 14x4 - Margen rinnat
La 10.07.2010:Ei Simpsoneita.
Su 11.07.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 12.07.2010:20:30 Sub: 14x5 - Hurlumhei
Ti 13.07.2010:20:30 Sub: 14x6 - Suuri etsivä
Ke 14.07.2010:20:30 Sub: 14x7 - Se Edna
To 15.07.2010:20:30 Sub: 14x8 - Isä, joka tiesi liian vähän
Pe 16.07.2010:20:30 Sub: 14x9 - Äiti väkevä
La 17.07.2010:Ei Simpsoneita.
Su 18.07.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 19.07.2010:20:30 Sub: 14x10 - Rukouksen voima
Ti 20.07.2010:20:30 Sub: 14x11 - Haisuhenki
Ke 21.07.2010:20:30 Sub: 14x12 - Tavausmestari
To 22.07.2010:20:30 Sub: 14x13 - Tähti on syntynyt taas
Pe 23.07.2010:20:30 Sub: 14x14 - Mr. Spritz menee Washingtoniin
La 24.07.2010:Ei Simpsoneita.
Su 25.07.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 26.07.2010:20:30 Sub: 14x15 - Pääjohtaja Homer
Ti 27.07.2010:20:30 Sub: 14x16 - Tähtien tarkkailija
Ke 28.07.2010:20:30 Sub: 14x17 - Kolme miestä ja Homer
To 29.07.2010:20:30 Sub: 14x18 - Lännen mailla
Pe 30.07.2010:20:30 Sub: 14x19 - Koira joka petti
La 31.07.2010:Ei Simpsoneita.

Elokuu 2010


Su 01.08.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 02.08.2010:20:30 Sub: 14x20 - Jarrut päälle
Ti 03.08.2010:20:30 Sub: 14x21 - Bart sotapolulla
Ke 04.08.2010:20:30 Sub: 14x22 - Moe lapsenvahtina
To 05.08.2010:20:30 Sub: 15x1 - Kauhujen talo, osa 14
Pe 06.08.2010:20:30 Sub: 15x2 - Äitini salaisuudet
La 07.08.2010:Ei Simpsoneita.
Su 08.08.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 09.08.2010:20:30 Sub: 15x3 - Lisa, puheenjohtaja
Ti 10.08.2010:20:30 Sub: 15x4 - Majesteettirikos
Ke 11.08.2010:20:30 Sub: 15x5 - Karhunkaataja
To 12.08.2010:20:30 Sub: 15x6 - Varaklovni
Pe 13.08.2010:20:30 Sub: 15x7 - Homer-sedän parannus
La 14.08.2010:Ei Simpsoneita.
Su 15.08.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 16.08.2010:20:30 Sub: 15x8 - Lapsettomien kapina
Ti 17.08.2010:20:30 Sub: 15x9 - Robotti-Homer
Ke 18.08.2010:20:30 Sub: 15x10 - Kotirouvan tunnustukset
To 19.08.2010:20:30 Sub: 15x11 - Margen historian tunti
Pe 20.08.2010:20:30 Sub: 15x12 - Milhouse ei asu enää täällä
La 21.08.2010:Ei Simpsoneita.
Su 22.08.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 23.08.2010:20:30 Sub: 15x13 - Välkky ja välkympi
Ti 24.08.2010:20:30 Sub: 15x14 - Exä syö pöydässäsi
Ke 25.08.2010:20:30 Sub: 15x15 - Homerin riippuvuus
To 26.08.2010:20:30 Sub: 15x16 - Karkulaiset
Pe 27.08.2010:20:30 Sub: 15x17 - Pelkoa ja inhoa alttarilla
La 28.08.2010:Ei Simpsoneita.
Su 29.08.2010:Ei Simpsoneita.
Ma 30.08.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 31.08.2010:20:30 Sub: 15x18 - Ottakaa kiinni jos saatte

Syyskuu 2010


Ke 01.09.2010:20:30 Sub: 15x19 - Homer ja sikatehdas
To 02.09.2010:20:30 Sub: 15x20 - Menneisyyden ilot
Pe 03.09.2010:20:30 Sub: 15x21 - Julkea takapuoli
La 04.09.2010:Ei Simpsoneita.
Su 05.09.2010:10:05 Sub: 15x22 - Merirosvolehti
Ma 06.09.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 07.09.2010:20:30 Sub: 16x1 - Kauhujen talo, osa 15
Ke 08.09.2010:20:30 Sub: 16x2 - Kauhea kokkisota
To 09.09.2010:20:30 Sub: 16x3 - Vihollinen vuoteessani
Pe 10.09.2010:20:30 Sub: 16x4 - Tyttöni mun
La 11.09.2010:Ei Simpsoneita.
Su 12.09.2010:10:05 Sub: 16x5 - Bisnesmies Bart
Ma 13.09.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 14.09.2010:20:30 Sub: 16x6 - Salakuljettajat
Ke 15.09.2010:20:30 Sub: 16x7 - Margen baari
To 16.09.2010:20:30 Sub: 16x8 - Vedenpaisumus stadionilla
Pe 17.09.2010:20:30 Sub: 16x9 - Kielletyt leikit
La 18.09.2010:Ei Simpsoneita.
Su 19.09.2010:10:05 Sub: 16x10 - Mennään naimisiin
Ma 20.09.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 21.09.2010:20:30 Sub: 16x11 - Lähestymiskielto
Ke 22.09.2010:20:30 Sub: 16x12 - Vauvakuumetta
To 23.09.2010:20:30 Sub: 16x13 - Avioelämän onnea
Pe 24.09.2010:20:30 Sub: 16x14 - Vankilaelämää
La 25.09.2010:Ei Simpsoneita.
Su 26.09.2010:10:05 Sub: 16x15 - Kurkistus tulevaisuuteen
Ma 27.09.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 28.09.2010:20:30 Sub: 16x16 - Hädässä ystävä tunnetaan
Ke 29.09.2010:20:30 Sub: 16x17 - Ahmatti
To 30.09.2010:20:30 Sub: 16x18 - Tähdentekijä

Lokakuu 2010


Pe 01.10.2010:20:30 Sub: 16x19 - Viimeinen tuomio
La 02.10.2010:Ei Simpsoneita.
Su 03.10.2010:10:05 Sub: 16x20 - Naapurin tytöt
Ma 04.10.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 05.10.2010:20:30 Sub: 16x21 - Isä, poika ja pyhä henki
Ke 06.10.2010:20:30 Sub: 17x1 - Pelastakaa manaatit
To 07.10.2010:20:30 Sub: 17x2 - Naapurissa kummittelee
Pe 08.10.2010:20:30 Sub: 17x3 - Vesirokkokutsut
La 09.10.2010:Ei Simpsoneita.
Su 10.10.2010:10:05 Sub: 17x4 - Kauhujen talo, osa 16
Ma 11.10.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 12.10.2010:20:30 Sub: 17x5 - Mammanpoika
Ke 13.10.2010:20:30 Sub: 17x6 - Äänestä Homeria
To 14.10.2010:20:30 Sub: 17x7 - Italiaa aloittelijoille
Pe 15.10.2010:20:30 Sub: 17x8 - Kosto on suloinen
La 16.10.2010:Ei Simpsoneita.
Su 17.10.2010:10:05 Sub: 17x10 - Isää etsimässä
Ma 18.10.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 19.10.2010:20:30 Sub: 17x11 - Lannistumaton Bart
Ke 20.10.2010:20:30 Sub: 17x12 - Herrasmies Willie
To 21.10.2010:20:30 Sub: 17x13 - Loppumaton tarina
Pe 22.10.2010:20:30 Sub: 17x14 - Bartin kaksi äitiä
La 23.10.2010:Ei Simpsoneita.
Su 24.10.2010:10:05 Sub: 17x15 - Vaimot vaihtoon
Ma 25.10.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 26.10.2010:20:30 Sub: 17x16 - Miljoonan taalan Abe
Ke 27.10.2010:20:30 Sub: 17x9 - Joulutarinoita
To 28.10.2010:20:30 Sub: 17x17 - Intia-ilmiö
Pe 29.10.2010:20:30 Sub: 17x18 - Maailman märimmät tarinat
La 30.10.2010:Ei Simpsoneita.
Su 31.10.2010:10:05 Sub: 17x19 - Tytöt tahtoo laskea

Marraskuu 2010


Ma 01.11.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 02.11.2010:20:30 Sub: 5x5 - Kauhujen talo, osa 4
Ke 03.11.2010:20:30 Sub: 6x6 - Kauhujen talo, osa 5
To 04.11.2010:20:30 Sub: 9x4 - Kauhujen talo, osa 8
Pe 05.11.2010:20:30 Sub: 10x4 - Kauhujen talo, osa 9
La 06.11.2010:Ei Simpsoneita.
Su 07.11.2010:10:05 Sub: 17x20 - Margen muistinmenetys
Ma 08.11.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 09.11.2010:20:30 Sub: 17x21 - Ei me olla apinoita!
Ke 10.11.2010:20:30 Sub: 17x22 - Margen ja Homerin parisuhdeneuvot
To 11.11.2010:20:30 Sub: 18x1 - Mafian maailma
Pe 12.11.2010:20:30 Sub: 18x2 - Jazzia ja hyväntekeväisyyttä
La 13.11.2010:Ei Simpsoneita.
Su 14.11.2010:10:05 Sub: 18x3 - Marge miesten hommissa
Ma 15.11.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 16.11.2010:10:05 Sub: 18x4 - Kauhujen talo, osa 17
Ke 17.11.2010:20:30 Sub: 18x5 - Homer armeijan leivissä
To 18.11.2010:20:30 Sub: 18x6 - Moe ja Lisa
Pe 19.11.2010:20:30 Sub: 18x7 - Tikusta asiaa
La 20.11.2010:Ei Simpsoneita.
Su 21.11.2010:10:05 Sub: 18x8 - Koviksen kaveri
Ma 22.11.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 23.11.2010:20:30 Sub: 18x9 - Kill Gil, vol I & II
Ke 24.11.2010:20:30 Sub: 18x10 - Rannikkonostalgiaa
To 25.11.2010:20:30 Sub: 18x11 - Kosto on suloista
Pe 26.11.2010:20:30 Sub: 18x12 - Avioitumisaikeita
La 27.11.2010:Ei Simpsoneita.
Su 28.11.2010:10:05 Sub: 18x13 - Springfield-dokumentti
Ma 29.11.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 30.11.2010:20:30 Sub: 18x14 - Kotiopettajatar Lisa

Joulukuu 2010


Ke 01.12.2010:20:30 Sub: 18x15 - Omituinen romanssi
To 02.12.2010:20:30 Sub: 18x16 - Homerazzi
Pe 03.12.2010:20:30 Sub: 18x17 - Pelin pyörteissä
La 04.12.2010:Ei Simpsoneita.
Su 05.12.2010:10:05 Sub: 18x18 - Baseball-Bart
Ma 06.12.2010:09:00 Sub: 5x1 - Homerin kvartetti
09:30 Sub: 5x2 - Cape Fear
10:00 Sub: 5x3 - Opiskelija Homer Simpson
10:30 Sub: 5x4 - Kansalainen Burns
11:00 Sub: 5x6 - Margen pakomatka
Ti 07.12.2010:20:30 Sub: 18x19 - Riippuvuutta ja roihuja
Ke 08.12.2010:20:30 Sub: 18x20 - Poliisikoira
To 09.12.2010:20:30 Sub: 18x21 - 24 minuuttia
Pe 10.12.2010:20:30 Sub: 18x22 - Ulalla uutisista
La 11.12.2010:Ei Simpsoneita.
Su 12.12.2010:10:05 Sub: 19x1 - Rakkaudesta lentämiseen
Ma 13.12.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 14.12.2010:20:30 Sub: 19x2 - Laulunlahjoilla siunattu sankari
Ke 15.12.2010:20:30 Sub: 19x3 - Maitojahdista uusiin mahdollisuuksiin
To 16.12.2010:20:30 Sub: 19x4 - Panttivankidraama
Pe 17.12.2010:20:30 Sub: 19x5 - Kauhujen talo, osa 18
La 18.12.2010:Ei Simpsoneita.
Su 19.12.2010:10:05 Sub: 19x6 - Pojasta mieheksi
Ma 20.12.2010:Ei Simpsoneita.
Ti 21.12.2010:20:30 Sub: 19x7 - Menestystä ja miehisyyttä
Ke 22.12.2010:20:30 Sub: 19x3 - Maitojahdista uusiin mahdollisuuksiin
To 23.12.2010:20:30 Sub: 19x4 - Panttivankidraama
Pe 24.12.2010:10:30 Sub: 5x7 - Kohta ei huvita enää mikään
11:00 Sub: 5x8 - Partiopojat hukkateillä
11:30 Sub: 5x9 - Homerin viimeiset kiusaukset
12:00 Sub: 5x10 - Springfield
12:30 Sub: 5x11 - Herrasmiesvaras
13:00 Sub: 5x12 - Bartista tulee suosittu
13:30 Sub: 5x13 - Homer ja Apu
14:00 Sub: 5x14 - Lisa Leijonamieli
20:30 Sub: 19x5 - Kauhujen talo, osa 18
La 25.12.2010:10:00 Sub: 5x15 - Homer, seuraava astronautti
10:30 Sub: 5x16 - Homerin paras ystävä
11:00 Sub: 5x17 - Bart saa elefantin
11:30 Sub: 5x18 - Burnsin perillinen
12:00 Sub: 5x19 - Ikävä rehtoria
12:30 Sub: 5x20 - Poika joka tiesi liikaa
13:00 Sub: 5x21 - Lady Bouvierin rakastaja
13:30 Sub: 5x22 - Onnistuneen avioliiton salaisuudet
14:00 Sub: 6x1 - Bartin takaikkuna
14:30 Sub: 6x2 - Lisan kilpailija
Su 26.12.2010:10:05 Sub: 19x11 - Paluu ysäriaikaan
Ma 27.12.2010:14:30 Sub: 6x3 - Rakkausromaani
15:00 Sub: 6x4 - Väkivallan kolkko kutsu
Ti 28.12.2010:14:30 Sub: 6x5 - Kuolleet sielut
15:00 Sub: 6x7 - Mikä tyttö
Ke 29.12.2010:14:30 Sub: 6x8 - Lisan liukkaat
15:00 Sub: 6x9 - Lapsenvahti ja peto
20:30 Sub: 19x13 - Salaliittoteoria
To 30.12.2010:14:30 Sub: 6x10 - Papan ihmelääke
15:00 Sub: 6x11 - Lentopelko
20:30 Sub: 19x14 - Rysän päällä
Pe 31.12.2010:14:30 Sub: 6x12 - Homer, valittu
15:00 Sub: 6x13 - Kolmas lapsi
20:30 Sub: 19x15 - Passiivista pössyttelyä




Arkku.net

Simpsonit tällä viikolla

Ma:
20:30
Ti:
20:30
Ke:
20:30
To:
20:30
Pe:
20:30
La:
 
Ei Simpsoneita.
Su:
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30